СМІТТЄВИЙ КОЛАПС НА БРИЩЕНСЬКОМУ ПОЛІГОНІ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ ТРИВАЄ

   Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук 18 квітня в ефірі ток-шоу «Протилежний погляд LIVE» на «12 каналі» розповів, що у Луцьку може виникнути дуже серйозна проблема зі сміттям, адже Брищенський полігон твердих побутових відходів  фактично вже переповнений і експлуатується з порушенням вимог законодавства в сфері охорони навколишнього природного середовища.
   Олександр Ткачук повідомив, що починаючи з 2016 року Інспекція неодноразово наголошувала про необхідність вирішення питання будівництва нової черги полігону та рекультивації старого. Приписи про усунення порушень природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами Луцькій міській раді видавали в 2016 році, повторно в 2017 році. Однак, порушення не були усунуті, у зв’язку з чим, за наслідками третьої перевірки в 2018 році, яка була плановою (про неї знали за рік) Інспекція виставила претензії Луцькій міській раді на загальну суму 4 млн. 172,4 тис гривень для відшкодування збитків завданих державі.
   Олександр Ткачук розповів, що у 2018 році на виконання вимог припису Інспекції міською радою було розроблено та затверджено «Схему санітарного очищення м.Луцька» та «Програму поводження з твердими побутовими відходами». Згідно даної програми,  міська рада мала виготовити проектну документацію на будівництво нового полігону та здійснити будівництво нової черги полігону в 2019 році, однак на сьогоднішній день - ні проекту, ні початку робіт немає.
   «Вони не виконують своєї програми, яку самі приймають», – обурився начальник  Державної екологічної інспекції у Волинській області на міську раду і депутатів.
   Я був дуже радий і думав, що міська рада спрацює так, що у 2018 році буде документація, а у 2019 – новий полігон і проблема відпаде. На жаль, вона не відпала. В мене складається таке враження, що вони не бачать проблеми», – підкреслив Олександр Ткачук.

   Головний екологічний інспектор Волині зазначив, особливо вражає той факт, що Луцька міська рада грубо порушує норми Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Закону України «Про відходи», в частині заборони з 01 січня 2018 року захоронення несортованих відходів, крім того ігнорується рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо необхідності будівництва полігону.

   Олександр Ткачук висловив обурення, що члени комісії Луцької міської ради з екологічних питань не виїжджали на полігон аби подивитися, яка там ситуація. Більше того, представників Інспекції вже три роки ніхто не запрошує на засідання комісії. Він припустив, можливо міська рада не дає інформації депутатам про приписи і ту ситуацію, яка складається.

   Олександр Ткачук підсумував, що не вирішення проблеми поводження з відходами може повторити ситуацію м.Львова, оскільки Луцьк стоїть перед загрозою екологічної катастрофи та порадив Луцькій міській раді терміново вирішити питання будівництва нової черги полігону і думати про будівництво сміттєпереробного заводу. 


eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення