«Джипінг» у природно-заповідному фонді ЗАБОРОНЕНО!

1️⃣ лютого вступив у дію Закон України 4188-IX  від 08.01.2025  «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду та розширення їх класифікації».

‼️Закон заборонив проїзд механічних транспортних засобів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). Така розвага для дорослих як так званий «джипінг», нищить 🌱 рослинність та  мікосистеми 🍄, комах 🦋🐞, гнізда птахів 🪺,  нори тварин 🐇 та плазунів 🐍 , у тому числі занесених до Червоної книги України.

✅ Ухвалення цього Закону є кроком України до впровадження  європейських традицій управління заповідними територіями. Дозвіл на використання механічних транспортних засобів частково  залишиться лише для працівників природоохоронних установ, правоохоронців  та інших служб — з метою виконання службових обов’язків.

‼️Шановні волиняни! Якщо вам пропонуватимуть помилуватися краєвидами національного природного парку і використати для цього  квадроцикл, знайте — це незаконно! 

✅ Закон про заборону "джипінгу"  (пересування на транспорті підвищеної прохідності) в Україні пройшов шлях довжиною понад 2 роки, має схвалення суспільства, підтриманий  природоохоронними організаціями.  

❗За проїзд одиниці несанкціонованого  транспорту через заповідну територію, передбачено  таксу для обчислення розміру заподіяної шкоди. Зокрема, з урахуванням індексації у 2025 році, за кожні 100 метрів проїзду 

🟠 спеціальною важкою транспортною технікою і квадроциклами  — 11 289, 6 грн;

🟠 автобусом, вантажним  автомобілем — 8  848, 00  грн;

🟠 легковим автомобілем, мікроавтобусом, пікапом  — 6 428, 8 грн;

🟠 мопедом, мотоциклом, моторолером  —  4 020, 8 грн.

✅ За порушення правил охорони і використання територій та об'єктів ПЗФ законодавством  встановлено штраф  від 153 до 408 гривень для громадян, від 255 до 510 гривень —  для посадових осіб.

🔰 Природно-заповідний фонд України — національне надбання 🇺🇦, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Держава розглядає цей фонд як складову частину світової 🌏 системи природних територій та об’єктів, що перебувають під 🔎 особливо пильною  увагою. 

📌 Докладніше — у Законі України "Про природно-заповідний фонд України".

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці