Державна екологічна інспекція у Волинській області у Підгайцівській територіальній громаді виявила факти самовільного надрокористування з ознаками кримінального порушення

Державна екологічна інспекція у Волинській області у Підгайцівській територіальній громаді виявила факти самовільного надрокористування з ознаками кримінального порушення. Сума збитків склала 23 мільйони 958 тисяч 480 гривень.

Незаконний видобуток піску був зафіксований під час проведення планової перевірки Підгайцівської сільської ради.

Загалом добування корисної копалини здійснювалось на 2 земельних ділянках за відсутності відповідних дозволів поблизу сіл Пальче та Гаразджа.

Факти самовільного надрокористування зафіксовано у відповідних актах обстежень земельних ділянок, які складені в присутності представників сільської ради та старост округів.

Підгайцівською сільською радою не забезпечено контроль за використанням та охороною надр на території ради в частині недопущення самовільного користування надрами, а також не вжито заходів щодо припинення та недопущення в подальшому порушень законодавства про надра, чим порушено ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 10, 56 Кодексу України про надра та ст. ст. 15, 19 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Невжиття заходів щодо здійснення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства на території Підгайцівської сільської ради відповідно до покладених законом повноважень, свідчить про протиправну бездіяльність цього органу самоврядування, що призвело до заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок самовільного видобування надр невстановленими особами.ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці