Первоцвіти — перша посмішка весни! Не знищуйте їх!

З приходом теплих весняних днів у наших лісах з’являються тендітні, ніжні та такі неповторні своєю красою квіти — первоцвіти. А ще вони мають назву – ефемероїди. Ефемероїд – слово грецького походження й означає “швидкоплинний”, “скороминучий”.

Ефемероїди швидко зацвітають, готуються до весни ще з осені, накопичуючи у своїх цибулинах запаси поживних речовин. Їм не страшні ні сніг, ні морози, але людина для них - найстрашніший ворог.

На сьогодні вже більша частина первоцвітів належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені  до Червоної книги.

Державна екологічна інспекція  у Волинській області повідомляє, що продаж (як і купівля) ранньоквітучими об’єктами рослинного світу, в тому числі рослинами, занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення (підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна) несе в собі порушення Законів України «Про Червону книгу України» та «Про рослинний світ». Ці рослини підлягають суворій охороні.

Прогулянка до лісу ранньої весни – просто спокуса. Але не поспішайте рвати це чудо – первоцвіт! Збирання первоцвітів не дає рослинам можливості утворити насіння, пошкоджуються сусідні квіти, ламаються стебла і бруньки. Ми знищуємо ці квіти, якщо збираємо і продаємо, та допомагаємо знищувати, якщо купуємо. Кожен покупець букетику стимулює браконьєрів знищувати квіти і в наступному році.

Важливо пам’ятати, що збереження первоцвітів залежить від свідомого ставлення до проблеми кожного з нас. Збережемо прекрасні квіти для нащадків!
ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці