Стихійні сміттєзвалища — проблема загальнонаціонального масштабу

Державна екологічна інспекція у Волинській області повідомляє, що під час планових перевірок об'єднаних територіальних громад області спеціалістами інспекції виявляється велика кількість непаспортизованих сміттєзвалищ, що в свою чергу призводить до про проблем стихійного виникнення сміттєзвалищ на Волині.




Утворення та стихійне виникнення сміттєзвалищ твердих побутових відходів без будівництва та облаштування спеціальних полігонів є незаконним та небезпечним.
 

Несанкціоновані сміттєзвалища є джерелом інтенсивного забруднення земель, атмосфери та підземних вод. Вплив на територію, умови землекористування і геологічне середовище проявляється у відчуженні земель, порушені території й зміні рельєфу під час будівництва, можливій активізації екзогенних процесів, зміні гідрогеологічних характеристик і умов поверхневого стоку, небезпеці розвитку ерозії, збільшенні навантажень на ґрунти, формуванні специфічних техногенних зон, забрудненні ґрунтів нафтопродуктами.


 

На стихійних сміттєзвалищах не ведеться облік відходів, що унеможливлює забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, екологічної безпеки навколишнього природного середовища, запобігання розвиткові небезпечних геологічних процесів і явищ.

 

Відповідно до статей 20, 21 Закону України «Про відходи» обов’язки щодо забезпечення ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів, здійснення контролю за діяльністю об'єктів поводження з відходами, складання й ведення реєстру об'єктів утворення відходів та видача дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами покладено на районні та обласні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

 

Зазначаємо, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 52 «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель» передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктiв пiдприємницької дiяльностi – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.

З огляду на це, Державна екологічна інспекція у Волинській області, здійснює відповідні заходи щодо виявлення та ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих сміттєзвалищ та негайного припинення негативного й руйнівного впливу на довкілля. 


Андрій Тинчук

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці