НАЗК співпрацює з викривачами

До повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції належать отримання та розгляд повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», здійснення співпраці з викривачами. 

Інформація для здійснення повідомлення має бути відома викривачу у зв’язку з його трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням ним служби чи навчання або його участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені, зокрема, відомості про обставини правопорушення, місце і час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення тощо.

Повідомлення може бути здійснене викривачем без зазначення авторства (анонімно).

Повідомлення можна подати через спеціальну телефонну лінію, офіційний вебсайт, захищену електронну пошту.

Спеціальна телефонна лінія, за якою приймаються повідомлення: +38(044)200-06-91

Режим роботи спеціальної телефонної лінії: понеділок – п’ятниця

з 09.00 год. до 18.00 год.

Захищена електронна поштова скринька, за якою приймаються повідомлення): anticor_reports@nazk.gov.ua

Повідомити через офіційний вебсайт можливо шляхом заповнення однієї із запропонованих форм, https://old.nazk.gov.ua/report-corruption.

Роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.06.2020 № 5 «Щодо правового статусу викривача», https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/06/Rozyasnennya_pravovyj-status-vykryvacha.pdf


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці